Image

2020 Ojciec Franciszek Jordan

W drodze ku beatyfikacji

2019 Szkoła Formatorów

Formajca Apostołów dla naszych czasów
Image
Pastoral Letter

Doroczne
LISTY PASTORALNE

Drodzy bracia, serdeczne pozdrowienia z naszego domu macierzystego w Rzymie. Od zakończenia Kapituły Generalnej w Niemczech często pytałem sam siebie, co zrobić, aby „Deklaracja Priorytetów” z XIX Kapituły Generalnej nie pozostała tylko dokumentem. Co moglibyśmy zrobić, aby podjęte decyzje wydały owoce i aby to były owoce obfite? Co więcej, jakie wewnętrzne postawy powinny zachęcać nas dzisiaj - jako salwatorianów - do misji głoszenia Jezusa Chrystusa najwłaściwszymi środkami, którymi dysponujemy?


Wszystkie listy pastoralne możesz pobrać w sekcji biblioteki.

Przejdź do Biblioteki

Ks. Franciszek Jordan SDS
NASZ ZAŁOŻYCIEL

Rodzinną miejscowością O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów, była mała wioska o nazwie Gurtweil, położona w południowo-zachodniej Badenii, kilka kilometrów od miasta okręgowego Waldshut, niedaleko granicy ze Szwajcarią. O. Jordan urodził się 16 czerwca 1848 r. jako drugi syn Wawrzyńca i Notburgi z.d. Peter. Następnego dnia został ochrzczony w kościele parafialnym, otrzymując imię Jana Chrzciciela.

Wychowując się w ubogiej rodzinie, nie był w stanie zrealizować swojego marzenia o zostaniu kapłanem, chociaż już jako dziecko, w dniu Pierwszej Komunii Św., uświadomił sobie swoje powołanie. Po ukończeniu szkoły podstawowej pracował jako robotnik i malarz-dekorator, podróżując po terenie ówczesnych Niemiec.

Kontynuuj czytanie ...

Wielcy Salwatorianie

Bł. Maria od Apostołów
Bł. Maria od ApostołówPierwsza Przełożona Sióstr Salwatorianek
Ks. Pancratius Pfeiffer
Ks. Pancratius PfeifferNastępca Założyciela na funkcji Generała
Ks. Bonaventura Lüthen
Ks. Bonaventura LüthenPierwszy współpracownik Założyciela
Ks. Otto Hopfenmüller
Ks. Otto HopfenmüllerPierwszy misjonarz salwatoriański

Jesteśmy wezwani, abygłosićkochaćpoznawaćsłuchaćzapowiadaćZBAWICIELA!